NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Biznes we współpracy na rzecz dzieci. UNICEF Polska na Targach CSR

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa, która od ponad 70 lat działa na rzecz dzieci na świecie. Pomysłodawcą UNICEF i jego współzałożycielem był Polak, dr Ludwik Rajchman. Warto podkreślić, że organizacja przez 55 lat od momentu swojego powstania pomagała dzieciom w Polsce. Współpraca przedsiębiorstw z UNICEF daje im szansę na włączenie się w rozwiązywanie problemów dotyczących dzieci, budując przy tym świadomość społeczeństwa na temat problemów globalnych. Rodzaj współpracy dopasowany jest do charakteru firmy, aby przyniosła ona jak najlepsze rezultaty dla obu stron.

UNICEF to organizacja godna zaufania. Jako Ambasador Dobrej Woli byłem w zniszczonej wojną Syrii i widziałem, jak fantastyczną pracę wykonuje UNICEF oraz jak realnie zmienia na lepsze życie dzieci. Warto, aby świat biznesu angażował się we współpracę z UNICEF, bo dzięki temu obie strony odnoszą korzyści: firmy wzmacniają swój wizerunek i we współpracy z UNICEF mogą wypełniać misję ratowania zdrowia i życia dzieci, mówi Robert Korzeniowski.

UNICEF ściśle współpracuje zarówno z korporacjami, jak również z lokalnymi firmami. Na polskim rynku działają globalni partnerzy UNICEF, m.in. Procter and Gamble (marka Pampers), IKEA, Starwood, H&M, a także regionalni, jak np. ICT Poland (marka Foxy) i Claire’s oraz lokalne, prężnie działające firmy, takie jak ITAKA, Nałęczów Zdrój (marka Cisowianka) i Centrum Medyczne Damiana. Myśląc o zaangażowaniu małych i średnich przedsiębiorstw w swoje działania, UNICEF Polska opracował program „Firmy z sercem”, adresowany właśnie do tej grupy odbiorców. Program pozwala mniejszym podmiotom łączyć założenia biznesowe z elementami społecznej odpowiedzialności.

Targi CSR, którym patronuje UNICEF, upłyną w tym roku pod hasłem „Biznes we współpracy…”. Roberta Korzeniowskiego będzie można spotkać przy stoisku UNICEF Polska, a także podczas panelu dotyczącego „Roli biznesu w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Organizatorem Targów CSR jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: